تئاتر

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مراسم تشییع پیکر علی رامز بازیگر و تلویزیون در تالا وحدت برگزار شد. علی رامز از اهالی تئاتر و هم دوره افرادی چون عزت الله انتظامی بود که به واسطه آشنایی با او وارد تئاتر شد. او پنجشنبه هفته پیش درگذشت و امروز در جوار مزار زنده یاد غلامرضا طباطبایی دوست دیرینش، آرام گرفت. در این مراسم سیدمجتبی حسینی معاون هنری، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.
روابط عمومی سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اعلام کرد: این دوره از جشنواره باید با دو بخش مسابقه ایران (ویژه کارگردان هایی با پیشینه حداکثر سه اجرای عموم) و مسابقه بین الملل (ویژه کارگردان هایی با پیشینه بالای سه اجرای عموم) برگزار می شد اما به دلیل درخواست های مکرر متقاضیان جشنواره در سه بخش مسابقه برگزار می شود. مسابقه تئاتر ایران/ مسابقه تئاتر ایران/ مسابقه بین الملل/ بر این اساس مجموع آثار صحنه ای ایرانی شرکت کننده در مجموع 89 نمایش ایرانی حضور دارند که از این شمار، براساس ظرفیت، 56 نمایش برای بخش های مختلف مسابقه انتخاب شدند.
حسین کیانی کارگردان نمایش «روز عقیم» اعلام کرد که نمایش اش به دلیل نظر نهادی خارج از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجبور به انصراف شده است. با این حال مدیرکل هنرهای نمایشی می گوید، در جشنواره تئاتر فجر هیچ مبنایی بر حذف آثار انتخاب و اعلام شده وجود ندارد و بررسی شورای ارزشیابی و نظارت روال مرسومی است که همیشه طی می شود. کیانی در نامه ای سرگشاده اعلام کرد که زمینه این انصراف توسط شورای نظارت و ارزشیابیِ اداره کل هنرهای نمایشی فراهم شده و در جلسه ای با خوانشِ نامه ای که از نهادی غیرفرهنگی و خارج از مجموعه وزارت ...

اخبار پیشنهادی:

...
نویسنده : رضا رضوی بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 11 دی 1396 ساعت: 9:54

close
تبلیغات در اینترنت