سازمان ملل: هدف حمله ارتش میانمار، اخراج مسلمانان روهینگیا بود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  سازمان ملل متحد اعلام کرد: هدف حمله نظامی ارتش میانمار کوچاندن اقلیت مسلمان روهینگیا به خارج از مرزهای این کشور بوده است.

  به گزارش مصاف، سازمان ملل متحد امروز (چهارشنبه 19 مهر) اعلام کرد: حمله سرکوبگرانه روشمند ضد اقلیت مسلمان روهینگیا با هدف طرد و کوچاندن این اقلیت از ایالت راخین(اراکان) در غرب میانمار بوده است.

  در تحقیقات سازمان ملل متحد که پس از دیدار و ملاقات با دهها تن از پناهندگان مسلمان روهینگیایی به بنگلادش انجام شد، آمده است: حملات وحشیانه ضد روهینگیا در بخش شمالی ایالت راخین(اراکان)سازمان دهی شده و هماهنگ و روشمند بوده است.

  براساس این تحقیقات، این حمله تنها برای کوچاندن اقلیت مسلمان از میانمار نبوده است، بلکه برای جلوگیری از بازگشت آنها به سرزمین شان انجام شده است.

  در 19 سپتامبر 2017 میلادی، دو سازمان دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا بر دولت میانمار برای توقف پاکسازی نژادی مسلمانان روهینگیا فشار بیاورند.

  از 25 آگوست 2017 میلادی، ارتش میانمار مرتکب جنایت، تعرض و کشتار وحشیانه علیه اقلیت مسلمان روهینگیا شد که به کشته شدن هزاران تن از آنها و کوچ دهها هزار بی گناه منجر شد.

  کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد پنجشنبه گذشته (13 مهر) اعلام کرد که بیش از 515 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا به بنگلادش فرار کردند.

  گفتنی است، بیشتر اقلیت مسلمان روهینگیا در راخین زندگی می کنند و راخین یکی از فقیرترین مناطق در میانمار به شمار می آید، این منطقه از از سال 2012 میلادی شاهد درگیری های خشونت بار بین بودایی ها و مسلمانان بوده است . نسبت مسلمانانی که در ایالت راخین زندگی می کنند، 4 درصد از جمعیت 42 میلیونی این کشور است. مسلمانان در میانمار از کشتار و تبعید و محرومیت از حقوق سیاسی و آزادی های دینی و مصادره اوقاف اسلامی و محرومیت اقتصادی رنج می برند.

  منبع: شبستان

  نویسنده : رضا رضوی بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت: 9:34
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها