اورسن ولز؛ سرگذشت یک نابغه

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  اورسن ولز؛ سرگذشت یک نابغه

  اورسن ولز
  اورسن ولز، نویسنده، تهیه کننده، کارگردان، صداپیشه و بازیگرِ سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو بود. کسی که خود به عنوان با استعدادترین کارگردان تاریخ، اولین فیلمش برترین فیلم تاریخ و شخصیت داستان آن فیلم، از برترین شخصیتهای تاریخ سینما معرفی می شود.
  به گزارش مثلث آنلاین: گرچه ولز فیلمسازی را با استودیوهای بزرگ هالیوودی آغاز کرد اما روحیهٔ سرکشش او را رفته رفته به فیلمسازی مستقل کشاند؛ بی شمارند کسانی که از سینمای مستقل به سینمای بدنه رفته باشند اما او از نادر فیلمسازانی بود که شنا کردن خلاف جهت رودخانه را ترجیح داد و به اعتراف منتقدان، در هر دو دورهٔ کارش هم فیلم های قابل توجهی ساخت.

  سرگذشت این فیلمساز نابغه شاید به اندازهٔ سرگذشت «چارلز فاستر کین» جذاب باشد؛ برای اینکه بگوییم او یک نابغه بود می شود به خبری که در یکی از روزنامه های سال ۱۹۲۵ چاپ شده است استناد کرد. خبری با تیتر «کارتونیست، بازیگر، شاعر و فقط ده ساله» که کودک با استعدادی به نام جرج اورسن ولز، اهل کنوشا را به خوانندگانش معرفی می کرد. گرچه این حرف ها شبیه داستان سرایی های ژورنالیستی اند که به مرور در آنها اغراق بیشتری هم می شود اما به قول فرانسوا تروفو (فیلمساز و منتقد) «حداقل در سایهٔ آنچه که امروز از ولز می دانیم همه باور کردنی اند».

  اورسن ولز بیست وپنج ساله سرصحنه ی «همشهری کین»
  اورسن که در خانواده ای مرفه زندگی می کرد، در کودکی مادر و در نوجوانی پدرش را از دست داد. اما آنقدر خوش شانس بود که یکی از دوستان خانوادگی شان به نام دکتر برنشتین سرپرستی اش را بر عهده گرفت. او زیاد پیش برنشتین نماند اما در همین مدت از او چیزی آموخت که بخش مهمی از شخصیت ...

  اخبار پیشنهادی:

  نویسنده : رضا رضوی بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت: 9:34
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها