«ننه کاراته» به بازار آمد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

خبرآنلاین: «ننه کاراته» عنوان تازه ترین اثر سیروس همتی بازیگر و کارگردان تئاتر است که هشت داستان کوتاه با تم اجتماعی را در برمی گیرد.
 سیروس همتی بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر در تازه ترین اثر هنری خود، مجموعه ای از داستان های کوتاهش را با عنوان «ننه کاراته» منتشر کرده است.
این مجموعه شامل هشت داستان کوتاه از اوست که همگی دارای تمی اجتماعی و خانوادگی است. داستان های همتی را از چند منظر می توان اثری خوشخوان و قابل اعتنا به شمار آورد.
نخست بهره مندی هوشمندانه او از طنز در روایت است که داستان های او را بسیار قابل اعتنا کرده است. او طنز را نه در کلام که در موقعیت های داستانی خود جاری می کند و توانایی او در خلق چنین موقعیت هایی است که توانسته داستان های او را از یکنواختی و معمولی بودن خارج کرده و مخاطب را برای مطالعه با خود همراه کند.
از سوی دیگر داستان های همتی به طور عمده با عبارات و جملات بسیار کوتاه همراه شده است. عبارات و جملاتی که یادآور موقعیت های نگارشی در نمایشنامه است که بدون شک بدون ارتباط با هنر او در این امر نیز نمی باشد. همتی در این داستان ها بدون حاشیه سازی یا بازی های زبانی رایج در داستا ن های کوتاه، مستقیم و از دل ماوقع به روایت دست می زند و شرحی از آنچه برای بیان داستانی برگزیده است انتخاب می کند.
با این همه تحت تأثیر بودن داستان های او از فضای نمایشنامه نویسی حتی در ساختار و ظاهر داستانی نیز امری نیست که بتوان به سادگی از آن چشم پوشی کرد.
داستان های کوتاه همتی در مجموعه «ننه کاراته» به شدت تصویری و قابل لمس هستند. شیوه حاکم بر روایت این داستان ها به شکلی است که مخاطب می تواند با وضوح بالا بخش های قابل ...

اخبار پیشنهادی:

نویسنده : رضا رضوی بازدید : 13 تاريخ : سه شنبه 14 شهريور 1396 ساعت: 5:21

فهرست وبلاگ